Kniha navstev

- Pokračovanie knihy návštev zo stránky Deltaklubu Košice
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa pegas »

a to je kde?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Dneska kohut, baterky sa vybili, konika som nenasiel.. kohut "nesklamal", co sa mna tyka.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa pegas »

Podrývačská otázka: Marián, a chcel si?
( :D Neboj sa, raz tu musí vyjsť. Tomu sa hovorí štatistika. A potom to bude o inom. Správne psychické naladenie niekedy robí celý rozdiel.)

Laco
Príspevky: 2261
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

Neviem ci si to zasluzi rubriku "Letove dni", mozno len pre poucenie.
Dnes to bolo na Kohute neidentifikovatelne. Stano s padakom sa (nepochopitelne :shock: ) chytil. Noro sa este mozno mohol (ale riesil postroj, napinak...a tak...), Marian to mal o poznanie slabsie a ja som bol posledny, ktory este zletel.
Na starte fukalo 1-2m/s, na pristavacke aj 3. Hore nad kopcom sudiac podla mrakov a jedneho PK mohlo byt tak 6-7m/s.
Svah fungoval, len sa tam trebalo dostat.
Celkove skore : 3x zletak, 3x rozborka-zborka na kopci
Poucenie:
meteogram SSV 4m/s, narazy do 10; bez slnka (absolutne) - treba si najst iny kopec, alebo nahradny program.
Alebo ako vravi "dochtor" : Kde je slnko, tam je energia, a kde je ... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ja som tam isiel pre spolocensky zazitok :-) a potom este vidiet prirodu na kohute na jesen. Skoro mrtvy vzduch a deka ma utvrdili v tom ze to budu pekne zletaciky :-). Akurat ma vytacalo celi cas ze laco tvrdil, ze je to v pilotoch a nie v pocasi.Ale nakoniec lietal aj tak len stano a vsetky ostatne padaky zleteli. Ale hovorim ja som bol vcera uplne spokojny a vysmiaty :)

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Michal »

Stano sa chytil dokonca 2x, polietal aj Jozef K. je tu este jedna malickost. Opadanie Stana je pod 1 , JK s klasickou sedackou 1.1 - 1.2. Keby tam bolo fcera nejake nove rogalo, tak by sme otvarali oci. Jaro dostal domacu ulohu - preskumat vysek za kohutom.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa pegas »

Zvláštne. Ak nebolo slnko, tak jediná príčina môže byť výrazne stabilné zvrstvenie pri zemi - vietor sa nedostal až k zemi. Ale zas 3m/s na pristávačke hovoria, že to bolo niečo iné - možno nejaký druh vlny, kedy sa priamo nad štartom nachádzala stúpavá časť vlny, a priamo pod ňou - nad zemou bol kompenzačný rotor, takže vy ste mohli mať bezvetrie, alebo slabé závany odzadu. Spočiatku, kým ešte poloha rotora nebola stabilizovaná, tak sa dalo uchytiť. Nabudúce by som sa Kohútu vyhol, ak nebude svietiť aspoň trochu slnka, alebo išiel trochu skôr.

Chlapci vaša obeť nebola zbytočná. Keby ste tam neboli toľkí, a neskúsili by ste to, tak by sme doteraz nevedeli, že tam niečo také funguje. Slovenské závesné ... aaale, veď viete.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Michal »

pegas - bars vedecke, iba predpoklad. Modelom sme boli vyskusat tu:
http://maps.google.com/maps" onclick="window.open(this.href);return false;?
f=d&source=s_d&saddr=49.118075,21.014528&daddr=&hl=sk&geocode=&mra=mift&mrsp=0&sz=17&sll=49.118426,21.013638&sspn=0.003722,0.010986&ie=UTF8&ll=49.118433,21.015687&spn=0.014887,0.027595&t=h&z=15

a fungovalo dobre

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa pegas »

No ale to je úplne iná situácia, než ktorá tu bola popisovaná.
"Odvolávam co jsem odvolal".

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1517
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja by som ostal pri tom, ze sme mali ist skuor. Aj ked by som predtym nepovedal ze v takom pocasi to bude mat vplyv najlepsie intervaly boli ked sme skladali kridla a ja som mal este celkom dobry interval. Povedal som si ze hned po starte sa zapnem a napnem kridlo aby som minimalizoval opadanie. Ulohu som splnil ale kridlo mi zacalo tocit do lava a stratil som odhadom 10-15m vysky. Ina vec je ze to stupalo iba nad lesikom smerom k luke kde sa dvihame. Nad luku kde sa stale dvihame som doletel v polovici vysky stromov a nebolo tam nic. Takze neviem ci by som sa dvihol keby som bol o daco vyssie...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Pre tych co nechodia na relaxfly.sk
http://www.youtube.com/watch?v=qoZCVXNsXT8" onclick="window.open(this.href);return false;

Laco nepozicas fexa? aj ja chceeeeeeeeeeeeeeem :roll:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa pegas »

Nádhera. Hlavne tie kĺzania nízko nad zemou. Aké je ďalšie najľahšie krídlo v zozname? Ale čo tam po nosení - na jar ideme na Dubinu urobiť konečne preskok na Tatry.

Laco
Príspevky: 2261
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

Michal napísal:Stano sa chytil dokonca 2x, polietal aj Jozef K. je tu este jedna malickost. Opadanie Stana je pod 1 , JK s klasickou sedackou 1.1 - 1.2. Keby tam bolo fcera nejake nove rogalo, tak by sme otvarali oci. Jaro dostal domacu ulohu - preskumat vysek za kohutom.
Ta ja znam?... Nove rogalo tam bolo, vsak Noro, a ozaj sme otvarali oci...
Ked som letel nad lucku tak mi to "pripipavalo", nad lucku som doletel vo vyske vrcholov stromov, takmer v jednej vyske som preletel na koniec lucky. Isiel som trochu rychlejsie, ako by bolo vhodne pre optimalne opadanie, ale zas pomalsie som sa pre blizkost sisiek a susiek bál. A na konci po otoceni sa o 180st som bol o 5-10m nizsie (uz som mohol pozerat len na susne...) a tym sa moj pokus skoncil. Pocas celej tejto operacie som mal na variu priemerne stupanie -0,3m/s. ...
Bojim sa ze s lepsim kridlom by to tiez nebolo take jednoduche, aj ono sa musi na konci otocit..., ale zas keby dokazal ziskat 10-15m k dobru, to by uz bol iny sialok kavy

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4207
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Chlapci načo onanujete nad 0,0-nulami. Dobre krídlo by muselo viac točiť a bolo by to skoro rovnaké. V každom prípade lietať sme mali v lete a nie v októbri pod dekou pri +7 stupnoch. Myslim že leto aj napriek daždom nebolo až tak zlé len tie lepšie dni sme spravidla sedeli doma. PG chodia vždy a maju aj výsledok. Aj tie Tatry, aj ROM aj ITA bude. Len nech nas bude viac. Takže usilovne cvičte a ked to bude staci volať alebo pisať sem.
PS1:
V PO v dobach 82-83 ked sme mali isť lietať tak boli jedine dve podmienky. 1. bola nedeľa. 2. bol južný vietor.
Niektore naše debaty sú mi jak take déja vu. Nebojte chlapci, za 5 mesiacov si to ukážeme zasek.
:D :D :D
PS2:
Kohut je Kohut, žiaden kopec nam nedokazuje lepšie ako užasne funguje termika v malých výškach. Kusok slnka a je to divotvorné. Ostatné stavy so zátiším PG nevnímam. 8) :wink: :)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4207
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Noro len krátko,
štart si mal na tie mizerné podmienky za 3, ale efektívne 3 lebo si sa dostal do vzduchu. Všetci mali za 3. NOrmalne som ti videl nos ako trieliš do predu a hore na nos. Nabudúce ti odrežeme šnuru od napinaku a budeš hviezda medzi PG. Nerob to čo si chcel robiť, rob to čo prave treba. Howk, už nebudem onan...čiť nad temou.

Napísať odpoveď