240512 Kohút

Tu píśte kde a kedy ste boli lietat
juraj
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

240512 Kohút

Príspevok od užívateľa juraj »

Noro ma stále núti lietať. Mal som síce dnes byť na cyklopretekoch v Lučenci, ale po včerajšom výšľape na Sľubicu som taký unavený, že radšej napíšem Norovi a dohadujeme si zraz pri garáži. Pri výjazde na Kohút sme obidvaja šokovaní, lebo už tam jedno auto s rogalom na streche parkuje. Je to náš partizán z Lipian Tomáš Hurtuk, ktorého pomerne rýchlo odhováram od samovražedných úmyslov letieť do dnešných podmienok s jeho WW Sport, na ktorom má doteraz len niekoľko zleťákov.
Padáčkári sa tiež nemajú k činu, takže som to ja, kto zavelí rozkladať. Už som hotový, urobil sa interval (inak dosť fúkalo viac od severu) a PG stále nič. Tak do toho skáčem, je to spočiatku rozpačité, ale pomerne spoľahlivo sa uchytávam na svahu a po chvíli do mňa narazí silný stupák, dve zákruty a som nad hrebeňom. Potom je to už hra s vetrom (Falcon proti vetru fakt nekĺže) a keď Noro nezvládne uchytenie na svahu, je mi jasné, že môžem ísť na záfuk. Preletím okolo ražňanského letiska (tráva sa tam zúrivo ohýbala v sv. vetre), priletím takmer k Župčanom a sadám pri spojovacej ceste Medzany-Župčany. Do 30 sekúnd je pri mne miestny na štvorkolke a zaujíma sa, či som v poriadku. Milé od neho.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=9OUFKs1EL9g
Tracklog: https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2024/13:13

netopier3
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

Re: 240512 Kohút

Príspevok od užívateľa netopier3 »

Juraj,to je dobré,že máš okolo seba ľudí,ktorí ťahajú nás,mladých dôchodcov!

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1517
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 240512 Kohút

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja som v čase Jurajovho štartu ešte nebol nachystaný. Potreboval som ešte 5 minút. Potom som musel dlho čakať kým začne fúkať na štart a kým to začne fúkať aj na lúke kde sa dvíhame.Ale taký interval ako mal Juraj už neprišiel. A tak len taký zleťák extended. Ponašich štartoch ale už odštartoval iba jeden padák...

Napísať odpoveď