Kniha navstev

- Pokračovanie knihy návštev zo stránky Deltaklubu Košice
Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Ivan »

Od zajtra na 10 dni som out ... potom budem opat in.
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa basileo »

nahodou nejaku stranku alebo graf zobrazenie ako ma aladin na shmu ale s predpovedou na chorvatsko konkretne zadar... dik
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Chefo »

vyskusaj meteoblue.com

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4207
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Zajtra idem na Slubicu. Dufam že bude vývoz.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa eduardo »

Chlapi po zverejneni inzeratu na moje pristroje, na SKYFLY mam niekolko zaujemcov. Takze ak nahodou este vahate tak sa cim skor rozhybte, lebo vsetko pojde do ciech.
http://www.skyfly.cz/pristroj/flyt40xx.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a eduardo v Št Júl 19, 2012 11:37 pm, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa eduardo »

Cez vikend pristal Endre v poli pod Tokajom. Nejaky domaci, iniciativny blbec zalarmoval vsetko od hasicov pocnuc, cez zachranku az po vrtulnik a samozrejme nechybali ani supi z TV. Takze je o tom aj kratky zaznam. http://www.youtube.com/watch?v=2u_ncchX ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;

Laco
Príspevky: 2261
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

Potreboval by som nejakú fotku s rogalom, aby som si vedel predstaviť asko to vlastne vyzerá...
Zajtrajšok a lietanie? Či?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa pegas »

šiel by som ako šofér, ale nemôžem. Seklo mi v krku.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Michal »

Dajak nam nedopraje to pocasie. Vo stvrtok som 6hod cakal na Tokaji, ze vietor popusti , nakoniec som to zbalil. Teraz zima, severak, lietac si povie jak fajne, vykukne slniecko a bude nosit. To ano, mozno dakde na svahu - hlasi vietor az 14m/s. No kto by povedal, ze uz teraz vo vyske fuka teply juh. Vsetko pokazi, vid. profil vetra, gradient. Daco posmudlat sa urcite bude dat.

Zo stranky http://www.rogallbyziral.cz/vzkaznik/index.php davam do pozornosti sustredenie Čechov na Stranniku.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1517
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja som deprimovany tou mizeriou zacal viac bicyklovat a po dneskajsej ture mam za posledny mesiac na konte asi 500km.
Nie zle ale radsej by som to nalietal :(

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Michal »

Dnes Kohut ?

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa eduardo »

Mart blows up his glider
Fri, Jul 20 2012, 8:58:59 am CDT

Way beyond maximum rated speed N+44+18+47.4,E+5+50+01.8,Laragne-Montéglin,+France(Laragne-Montéglin, France)

I received the following on my smart phone from an apparently Australian phone number:

Mart Bosman broke his Airborne C4 on final glide at the Belgian Nationals here in Laragne on Thursday. He deployed his parachute without a problem. He didn't break any bones, but was in the hospital overnight.

It looks like the crossbar broke. He was overtaking a British pilot flying an ATOS that was doing 115 km/h (71 mph) which is far beyond the design VNE (50 mph) when the glider folded up. The side wires were okay as was the pullback. I haven't checked the VG yet.

Discuss "Mart blows up his glider" at the Oz Report forum link»

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa pegas »

A vraj ani nevletel do plachty - priečnik sa jednoducho zlomil v priamočiarom lete. Čudné.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa sidewinder »

ale nie medzi 0 ~ 3000 m

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa eduardo »

Malý Ďžoni píše vo svojom profile o práve prebiehajúcej súťaži v Big-Sprins:
Another great day here in Big Spring getting over 11,000ft and climbs upto 1,000fpm. A 130km dogleg was set with a 70kms cross-tailwind last leg. Zac Majors won the day ahead of Bob Filipchuk and I was in 3rd in just under 2 hrs. I had a hard landing today after not coming out of my downwind turn with enough airspeed and hit the wind gradient. I did a highspeed stall into the asphalt but managed to slide it in destroying my harness,knees and hand before coming to rest. I was happy to be able to walk away but am feeling pretty sore right now:-( Hopefully I can get everything sorted and get to fly again tomorrow. For the overall results after 2 days check out the link below.

http://soaringspot.com/2012bsc/results/ ... /day2.html" onclick="window.open(this.href);return false;

V skratke len toľko, že mu nevyšiel tradičný nízky prelet nad páskou, so zadným vetrom a následná otočka a pristátie. Zrúbal sa na asfalt, postroj je na odpis + kolená a ruky, no je rád, že sa mu nič vážnejšie nestalo.

Napísať odpoveď