Kniha navstev

- Pokračovanie knihy návštev zo stránky Deltaklubu Košice
raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa raf3 »

http://www.radioshop888.com/radioshop_p ... ?id=101739
PUXING PX-777 je to len dvojmeter ....

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa pegas »

Ivan napísal:do 22€ sa neplatí ani clo ani DPH
do 150€ sa platí DPH
nad 150€ sa platí clo aj DPH
Ivan, toto ma zaujíma.
Viem, že "zásielky nepatrnej hodnoty" t.j. do 150eur sú oslobodené od cla pri dovoze do EÚ.
Ale tých 22eur máš odkiaľ?

Moja skúsenosť je taká, že ak je balík na 50eur, tak mi ho zastaví colnica, a musím naklusať so skrínšotom z elektronického obchodu, kde je vidieť cenu, a doplatiť DPH. Ak je na 30eur, tak ho colnica nechá tak, a nemusím nič platiť. Myslel som si, že je to podľa toho, ako sa na colnici vyspia :-)

Laco
Príspevky: 2261
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

eduardo napísal:Chlapi o com sa tu bavite? To su vysielacky aj na letecke pasmo aj ako 2 meter? Ak ano tak potom by som mal zaujem aj ja.
Edu, takých by bolo... :lol:

Ale chcem sa opýtať tých, čo sa v tom trochu viac vyznajú. Čo napríklad chýba tejto : http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=107439 ? Za nejakých 34 eur by som ju bral asi radšej ako kupovať novú baterku. Okrem toho 200g oproti pol kilovej midlandke...
A je to vôbec dvojmeter? alebo som úplne vedľa :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Chefo »

Laci je to dvojmeter ale na 433 to nevysiela. Je to len prijimac na to pasmo.

Laco
Príspevky: 2261
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

Je jasné, že nie som z vášho kmeňa... Čo je to 433 a hlavne "komu tím prospjeješ"?

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Chefo »

433 je frekvencia casto pouzivana na vysielacky a bezdratove ovladanie kratkeho dosahu. Inak je to frekvencia z pasma UHF. Len som zvyknuty to tak volat, lebo vela radiovych zariadenia na tom pracuje. Pokojne to volajme uhf :D. Myslis, ze kdybych dal vedle sebe taketo dve ale naprosto stejne vysilacky.... , tak by sis vybral tu americkou:D

Laco
Príspevky: 2261
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

Dobre. Inak ovládače ktoré dodávam na brány idú na 433MHz. Ale rozhodne ich nechcem odpočúvať. Vysielačky 433 sú tie, ktoré sa volajú PMR? A je nám vôbec na niečo pri našom lietaní také pásmo?

Túto vysielačku som nevybral preto, že mala uvedené dual-band, ale to bola to najlacnejšia s display-om a head-setom. Sú nad ňou ešte trochu lacnejšie, ale nemajú display. Ten by mi ani nechýbal, ale ako sa na nich ladí frekvencia?

Pomôžem si vtipom o ujovi, ktorý chcel mobil. Predavačka mu núkala taký, čo vie fotiť, má veľa hier, pripojenie na internet... A ujo na konci povedal, že chce taký, s ktorým by vedel telefonovať.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Chefo »

Laci ja som chcel kombinovanu preto, ze vo vzduchu komunikujeme dvojmetrami medzi sebou a PMRky ma vela ludi (je to najrozsirenejsi civilny typ vysielacky) nakupene, takze ked niekde robis na stavbe, alebo ides na nejaku akciu, tak sa dohovoris s niekym kto to ma.

Užívateľov profilový obrázok
PetoR
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 8:10 am
Bydlisko: Georgsville
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa PetoR »

pegas napísal:
Ivan napísal:do 22€ sa neplatí ani clo ani DPH
do 150€ sa platí DPH
nad 150€ sa platí clo aj DPH
Ivan, toto ma zaujíma.
Viem, že "zásielky nepatrnej hodnoty" t.j. do 150eur sú oslobodené od cla pri dovoze do EÚ.
Ale tých 22eur máš odkiaľ?

Moja skúsenosť je taká, že ak je balík na 50eur, tak mi ho zastaví colnica, a musím naklusať so skrínšotom z elektronického obchodu, kde je vidieť cenu, a doplatiť DPH. Ak je na 30eur, tak ho colnica nechá tak, a nemusím nič platiť. Myslel som si, že je to podľa toho, ako sa na colnici vyspia :-)
Z urcitej miery to zavisi aj od kvality spanku, ale niekde na stranke colnice najdes presne cisla (aj ked mne sa to podarilo len raz a potom uz nie). Hodnoty pre neplatenie cla/dph sa lisia podla krajiny odosielatela a kategorie tovaru.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ivan, Gaspi, nebola tam este nejaka finta, ze to poslali ako darcek alebo take nieco?

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Ivan »

Ked sme to objednavali, tak tam nieco take ze, to posielaju ako darcek a hracky bolo, ale uz som to nenasiel.

Podla poslednych informacii colnici ak je nieco deklarovane ako darcek ignoruju ak to ma najaku cenu a ak z toho vedia vytrieskat peniaze.

Colnici nie su blbci, ked som tam bol tak na mna okamzite vybafol, ze ci je to elektronika. A natahuj sa s colnikom a tovar, ktory si uz zaplatil...

Jedno hra, ale vo Vas prospech ako doklad som doniesol vytlacenu fakturu zo stranky 409shopu.
Nikto to nepreveroval teda kto sa s tym pohra ... len sa nesmie hrat az velmi potom to moze byt podozrive.

A zasielku 4-5 vysielaciek si urcite nenechaju len tak prejst cez ruky. Ja mam pocit, ze to robia ako by z toho mali premije, ci co. :mrgreen:
Laminar 13 R ...

Laco
Príspevky: 2261
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

Ešte k takejto "závažnej" téme.
Ivan, koľko je poplatok za platbu?
Koľko berie dodávateľ za poslanie balíka? (niekde vyššie ktosi tvrdil že nič)

A potom by sa neoplatilo radšej si nechať poslať tých balíkov viac?

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Ivan »

Tak 20 min som sa snazil prihlasit sa na konto 409shope a nakoniec sa mi to podarilo :)

Doprava Nas nestala nic.
Ja som platil cez PayPal. (Pri platbe cez paypal kupujuci neplati nic.)

Osobne si myslim, ze objednavat si postupne a po jednom moze v konecnom dosledku byt lacnejsie ako najaka hromadna objednavka.

Alebo po viac ale snazil by som sa vopchat sa do 150 Eur.

2 x FDC FD-150A VHF 136-174MHz + Earpiece x 1set (USD 56.80) USD 113.60
1 x PX-777PLUS-VHF+4-001K Puxing PX-777 PLUS VHF + earpiece x1set USD 67.00
1 x Ear Headset with PTT for MOTOROLA (M plug) USD 8.50
Spolu teda USD 189.10
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Ivan »

pegas napísal: Ivan, toto ma zaujíma.
Viem, že "zásielky nepatrnej hodnoty" t.j. do 150eur sú oslobodené od cla pri dovoze do EÚ.
Ale tých 22eur máš odkiaľ?

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 101:SK:PDF

DOVOZ TOVARU ZANEDBATEĽNEJ HODNOTY
Článok 22 Tovar s celkovou hodnotou nepresahujúcou 10 ECU sa oslobodí pri vstupe. Členské štáty môžu poskytnúť oslobodenie pre dovážaný tovar s celkovou hodnotou vyššou než 10 ECU, no nepresahujúcou hodnotu 22 ECU. Členské štáty však môžu z oslobodenia uvedeného v prvej vete prvého pododseku vylúčiť tovar, ktorý sa doviezol poštovým príkazom.

PS: V našom zákone o DPH je táto hodnota určená na 22 € to som si už, ale neoveroval. :D
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Chefo »

Ok, takze z celej nasej debaty je jasne, ze hromadna objednavka by bola pravdepodobne neefektivna :D. Paradox...

Napísať odpoveď