Kniha navstev

- Pokračovanie knihy návštev zo stránky Deltaklubu Košice
Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1517
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Norbert »

Skoro zacinas. Ako ja minuly rok len tento sa mi nechce.
Este stale mam 10kil blata na biku co som bol v novembri :D

V piatok Slubica? :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Neviem, či ste si už všimli, že na SHMU na "Aladinovi" je pridaná voľba "Dubina - štart". Zaslúžil sa o to Andy (PG). Spolu s Dubinou tam pribudla aj Kubínska hoľa - tá však je skôr pre PG; pre nás je asi nevyhovujúca (doprava, pristávačky?).
Andy, vďaka!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa eduardo »

Kto mi vie toto prelozit? Sice to dokazal aj moj gugel translator, ale viac som sa nasmial, ako dozvedel.
Manfred Ruhmer about the race

Before I flew to Australia I was thinking I had not enough training to be ready for a long Worlds…. But together with Günther Tschurnig I (we) had some good Training days in Manilla and we got at least good Airtime.
Some little last changes on the Equipment had been done there and then I was quite ready for the Worlds.
What did come then was a really hard Championship with many flying Days, big Tasks, a lot of gaggle flying, one day with very high cloud base and the last 2 days with just very nice typical Forbes conditions. I was from the beginning very focused, motivated and concentrated.
Also the incredible Performance for my Glider/ Equipment help me to control the Gaggle and at the end I could always get a good day result. Only at the second last day (the longest task) I just got short to goal and that was my only bad day. So at the last day it was a very intense race between me and Alex. At the end it was my Day again and I got to Goal before Alex to win this hard Competition!
So after 10 Years (Brasilia 2003) to win a Worlds in Class1 again is just something very special. The Competition was very fair and well organized. A big thank to Vicky again.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Chefo »

EDO, ze si posluchal cely rok, tak som to pre teba prelozil :)

Než som odletel do austrálie, myslel som, že nemám dostatok tréningu, aby som bol pripravený na dlhé majstrovstvá. Ale spoločne s Güntherom Tschurnigom som (sme) absolvovali pár pekných tréningových dní v Manille a dosiahli sme slušnú dobu pobytu vo vzduchu.
Tam som vykonal pár malých posledných úprav vo výstroji a bol som pripravený na majstrovstvá sveta.
Čo prišlo potom, boli naozaj ťažké majstrovstvá s veľa letovými dňami, veľkými taskami, s množstvom lietania v kŕdľoch, dokonca jeden ďeň so základňami veľmi vysoko a posledné dva dni s veľmi peknými typickými podmienkami pre Forbes. Bol som od začiatku veľmi cielene zameraný, motivovaný a sústredený. Takže neuveriteľný výkon môjho krídla /výbavy mi pomohol vo vedení kŕdľa a na konci letu som mal vždy dobré výsledky letového dňa. Jedine v druhý posledný deň (v najdlhšej disciplíne) som bol prikrátky na dosiahnutie cieľa a to bol môj jediný zlý deň. Takže v posledný deň to bol veľmi intenzívny pretek medzi mnou a Alexom. Na konci to bol znovu môj deň a dosiahol som cieľ pred Alexom, čo mi zabezpečilo výhru tohoto závodu. Takže po 10 rokoch (Brazília 2003) je výhra majstrovstiev sveta kategórie 1 znovu niečím špeciálna. Závod bol veľmi férový a veľmi dobre zorganizovaný. Veľká vďaka patrí znova Viky.

KŔDEĽ - rozumej letová formácia viacerých ZK

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa eduardo »

Velka vdaka Jaro. Aj za ozrejmenie pojmu krdel. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa eduardo »

80-te roky v madarsku. Vsimnite si cim vozili davy zaujemcov pod kopec.
https://lh6.googleusercontent.com/-XswG ... img455.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Rebro »

To iste co stale jazdi po Budapesti :)
Myslite si, ze tie davy ludi to aj realne potom vyskusali?
Monotrike

juraj
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Rebro, sice si to uz nikto nepamata (uz ani ja nie :D ), ale v zaciatkoch (sedemdesiatych rokoch) bolo zavesne lietanie doslova divackym sportom a na tych blaznov na trubkach sa chodili divat tisice ludi. Nuz ale kazde cudo tri dni trva, aj ked tu to boli skor roky.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Chefo »

Chalani nemate niekto predat 5m2 padakoviny? (napr zo stareho zalozaka). Ani za boha neviem zohnat, kedze velkosklad v sr pre technicke tkaniny zrusili. Bol by som vdacny kazdemu stvorcu navyse :)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa pegas »

Skús sa opýtať nejakého výrobcu padákov v Čechách.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

K comu to potrebujes?

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Chefo »

Ako vzdy, ja velky prototypovac taznych sarkanov :)

Laco
Príspevky: 2261
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

10-dňový aladin naznačuje niečo "hájske" na utorok "príšťí týždeň"... 8)

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa raf3 »

Laco, ja si radšej počkám na uja Iľka! :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Chefo »

Toho, od ktoreho sa verejne shmu distancovalo? :D ..laci somnou mozes pocitat, budem v Kosiciach

Napísať odpoveď